YAŞAMIN VE YAŞAMANIN TADI

BİR CUMARTESİ SABAHI YİNE ÇAĞIRIYORDU TOROSLAR, EN GÜZEL ENTARİLERİNİ GİYİNMİŞ KUŞANMIŞ.

SABAHIN SEHERİ BÜYÜLÜ OLUYOR BU DAĞLAR, RÜZGÂRI BİR BAŞKA OKŞUYOR İNSANIN YÜZÜNÜ.
TOROSLARIN BAĞRINI AÇTIĞI YERLERDEN, DARACIK GEÇİTLERDEN, YARLARIN, UÇURUMLARIN KENARLARINDAN GEÇTİK ZİRVELERE VARMAK İÇİN.

ZİRVELERİNDE BU DAĞLARIN GERÇEK EV SAHİPLERİ KARŞILADI BİZLERİ. BİZE HOŞ GELDİNİZ DESELER DE PEK GÜLER YÜZLÜ DEĞİLLERDİ. SANKİ ATALARINI, BU DAĞLARDA DAHA 8-10 YIL ÖNCESİNE KADAR YAŞAYAN GEYİK DAVARLARININ SORGUSUNU SORUYOR GİBİYDİLER.

BİR SU BAŞINDA YÖRÜKLERİN CANHIRAŞ ŞEKİLDE UĞRAŞMALARINA TANIK OLUYORSUNUZ; SU BAŞINA GELEN İKİ SÜRÜNÜN KEÇİLERİNİ KARIŞTIRMAMAK İÇİN. BİR YANDAN DA KONUKSEVERLİK İÇİN ÇABA GÖSTERİYORLAR.

ONLAR ORADA UĞRAŞIRLARKEN BİZ TOROSLARIN GÜZELLİKLERİNİ KEŞFETMEK İÇİN TURLARIMIZA DEVAM EDİYORUZ. HER BİR YERİNDEN AYRI BİR GÜZELLİK FIŞKIRMAKTA HEM DE DURMAKSIZIN

HEMEN BİR ÜST KATTA NEDEN VE NASIL YAPILDIĞI SORULARIMIZA YANIT BULAMADIĞIMIZ BİR TARİH KARŞILIYOR BİZLERİ. İNANILMAZ BİR YAPI VE İNANILMAZ BİR YER SEÇİMİ. AKLIMIZ DURUYOR VE ÖZELLİKLE NASIL SORUSU KALIYOR AKLIMIZDA. TOROSLARIN BU BİLMEM KAÇ METRE ZİRVESİNDE.

BİZ BU SORULARIMIZA CEVAP ARARKEN YÖRÜKLER MANTAR ARAMADAYMIŞ. NE GÜZEL. HATTA ÇOK GÜZEL. MANTARLARIN KÖZÜN ÜZERİNDEYKEN ÇIKARDIĞI AHENKLİ SESLERİ DİNLEMEK BİR BAŞKA OLUYOR. BU MANTARA ÇAVŞIR MANTARI DİYORLARMIŞ ADINI ANLATABİLİRİM SİZLER AMA TADINI ASLA.

MANTARLARI YEDİKTEN SONRA HEMEN YOLA KOYULUYORUZ. ETRAFTA BİR KEKİK KOKUSU, İÇİNİZE İŞLİYOR BEDENİNİZİ SARIYOR BU KOKU. ÇAVŞIR KOKUSU VE KEKİK KOKUSU. BİR BAŞKA DURUYOR BURALARDA KEKİKLER DAHA BİR HEYBETLİ. TOPLUYORUZ AVUÇ AVUÇ. TOPLANIRKEN DAHA BİR KOYU YAYIYOR KOKUSUNU SANKİ SANKİ KEKİK DENİZİNDESİNİZ.

KEKİK KOKULARI İÇİMİZE İŞLERKEN BİR ÇİFT KEKLİK KALKIYOR ÖNÜMÜZDEN GÖZLERİ İKİSİNİNDE ARKADA. ÇOK FAZLA İLERLEMEDEN NEDEN GÖZLERİNİ ARKADA OLDUĞU ANLAŞILIYOR KEKLİKLERİN. ELİMİZİ DEĞDİRMEDEN, KOKUMUZU SİDİRMEDEN YUMURTALARA BİR KAÇ POZ RESİM ALIYORUZ. DAHA SONRA KEKLİKLERİ KEKİK VE ÇAVŞIR KOKULARIYLA BAŞBAŞA BIRAKIYORUZ.

ARTIK YAVAŞ YAVAŞ DÖNÜŞ YOLUNA BAŞLIYORUZ. ŞİMDİ BİZİM GÖZÜMÜZ ARKADA.
ÇOK FAZLA GİTMEDEN ALEL ACELE KURULMUŞ BİR SOFRANIN KENARINDA BULUVERİYORUZ KENDİMİZİ. SICACIK ÇÖKELEK VE PEYNİR SIKLAMALARI VE SICACKI ÇAY SICACIK SOHBET.

İÇİMİZ SICACIK.
AKLIMIZ SICACIK.
BEDENİMİZ SICACIK
YÜREĞİMİZ SICACIK

VARIN KALIN ŞİMDİ SAĞLIKLA

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !